• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „магла, насип на Темза“ платно уметност од Том Робертс

Трговска марка ликовна уметност „магла, насип на Темза“ платно уметност од Том Робертс

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.Уметник : Том Робертс Предмет : Пејзаж-апестит : Традиционално производство Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има бродови во вода покрај град. Откако посетувал уметнички училишта во Мелбурн, тој отпатувал во Европа во 1881 година за да го продолжи својот тренинг и се вратил дома во 1885 година, „подготвен со се што беше најновиот во уметноста“. Истакнати бои : тен, кафеава, црна Томас Вилијам? "Том"? Робертс? Дали австралискиот уметник беше роден во Англија и клучен член на училиштето „Хајделберг“, познат и како австралиски импресионизам.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас