• Обновено
Дамјан Тел изгори портокал 6'11 9 'Традиционален килим во затворен отворен правоаголник

Дамјан Тел изгори портокал 6'11 9 'Традиционален килим во затворен отворен правоаголник

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен во Турција и има низок куп. Само чисто, само една година ограничена гаранција. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Низок куп. Висина на купот : 0,2 ". Внатрешен/отворен безбеден. Моден и еклектичен, овој стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Теал/изгорена портокалова. Нијанси од. во колекцијата. Артсистичките ткајачи. Совршено за секое опкружување на отворено : покрај базенот, покриен двор, задниот двор или палубата . Оваа колекција на килими на отворено се создава со елементи на отворено во умот. Ако се извалка, едноставно исплакнете со градинарско црево! Функционалниот куп со низок куп нема да ги попречува вратите и може да биде совршено поставен под сет на внатрешен двор. Една година ограничена гаранција на производителот. Препорачана е подлога за килим.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас