• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Лет на платната уметност на самовилите“ од Вили Мартинусен

Трговска марка ликовна уметност „Лет на платната уметност на самовилите“ од Вили Мартинусен

DEN 2601.60

Залиха
Во продавницата

Уметник : Вили Marthinussensubject : Пејзаж-апелатиј : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вили Мартинусен „Лет на самовили“ уметност.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас