• Обновено
Силванија водеше намалена сијалица за напрегање на очите, 60W, DIM, Daylt, PK

Силванија водеше намалена сијалица за напрегање на очите, 60W, DIM, Daylt, PK

DEN 322.88

Залиха
Во продавницата

Оваа LED сијалица Силванија дава супериорна затемнување и помалку интензивна сина светлина за намалено оптоварување на очите. Исто така, ви помага да видите реални живописни бои и да го подобрите вашето искуство во боја со висок CRI и исклучителен контраст во боја. Оваа сијалица е целосно затемнета и е дизајнирана да работи со уреди со стандардна средна основа. Lifetime : 13,7 години. Проценетата годишна цена на енергијата е 0,96 $ (заснована на 3 часа на ден употреба). Со 5000k температура и 800 осветленост на лумени, оваа сијалица обезбедува светла дневна светлина совршена за да се користи во многу апликации и во домови и во деловни активности. Силванија LED A19 60 WATT сијалица 1 пакет. Намалена емисија на сина светлина за помалку напрегање на очите. Проценетата годишна цена на енергијата е 0,96 $ (заснована на 3 часа на ден употреба); Lifetime : 13,7 години.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас