• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Сиетл 1“ платно уметност од Грег Симансон

Трговска марка ликовна уметност „Сиетл 1“ платно уметност од Грег Симансон

DEN 1530.08

Залиха
Во продавницата

Уметник : Грег Симансунјубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Modernural Product Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Грег Симансон „Сиетл 1“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас