• Обновено
Dreamline Unidoor-во. В во. Д во. Ч Без Рамка Шарки Туш Кабина Во Масло Нанесуваат Бронза

Dreamline Unidoor-во. В во. Д во. Ч Без Рамка Шарки Туш Кабина Во Масло Нанесуваат Бронза

DEN 3.33

Залиха
Во продавницата

Dreamline Unidoor-X е врата за туширање без рамка, врата од када или куќиште што има луксузен модерен дизајн, надополнувајќи ги архитектонските детали, моделите на плочки и составот на вашиот простор за бања. Унидор-Х прикажува елегантни, чисти линии за подобрување на секој простор за туширање, создавајќи прекрасен изглед. Ексклузивен Чистокрвен водоотпорен и отпорен на дамки стаклен слој додава супериорна заштита од дамки и е речиси без одржување. Unidoor-X е дел од dreamline unidoor колекција, повеќето разноврсна линија на туш врати и куќишта на пазарот. Големина на моделот : 64 1/2 во. В х 30 3/8 во. Д х 72 во. Ж; Прошетка во : 27 во.; Конфигурација : 6 во. Панел со шарки со Врата За Туширање, Внатрешен панел и Панел За Враќање. Панелите со шарки и Враќање се прикачени на ѕидот за 1 инчи. анодизиран Алуминиумски У-канал; Реверзибилен за отворање на десната или левата врата. У-каналите овозможуваат прилагодување до 1/2 инчи. за ширина или надвор од водоводот на страната На Панелот За Враќање и 1/4 внатре. за надвор од водоводот на страната на панелот со Шарки.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас