• Обновено
Империја Уметност Директен Пристаниште Рака Насликани 3д Метал Ѕид Уметност, 48 24 2

Империја Уметност Директен Пристаниште Рака Насликани 3д Метал Ѕид Уметност, 48 24 2

DEN 623.20

Залиха
Во продавницата

Оваа меланхолична слика покажува осамен пристаниште, кој се протега во тело на мирна, сива вода. Дрвените табли се протегаат во далечината, уредно ја доловуваат перспективата, го покануваат гледачот да оди по водата. Сепак, има нешто прогонувачко во сивите тонови на оваа слика; ова не се чувствува како среќно, па дури и безбедно место, туку можеби метафора за болно откритие. Секое парче вклучува сложена изработка, сечење, моделирање, заварување, третман на стареење, третман против ' рѓа, боење, третман на мат површина итн. Рачно Насликани. Без рамка. Оваа уметност е едноставна за закачување бидејќи доаѓа со приспособен комплет за закачалки што ќе ја прикаже вашата уметност за само неколку минути.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас